Klasik sade modellerden yepyeni şekil, desen ve işlemelere, 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarında öne çıkan omuz ve el çantası tasarımları karşınızda.


Desenli çanta

Sezonun en dikkat çekici çantaları, üzerlerinde grafik ya da floral, kimi zaman da sanatsal desen ve baskılar taşıyanlar. Ortak özellikleri ise her kombine ekstra şıklık, dikkat çekicilik ve eğlence katmaları.

Fark edilmeyi seviyorsanız çanta ve kıyafetinizde benzer ya da farklı desenleri bir araya getirebilir veya klasik şıklık için çantanızın renklerini taşıyan bir kombin oluşturabilirsiniz.


Yarım Ay Çanta

Yarım daire formunda çanta yeni bir icat değil, ancak özellikle Michael Kors ve Victoria Beckham’ın tasarımları sayesinde bu sezon trend listelerinde ilk sıralarda yer alıyor.

Alt kısmı kavisli, kapaklı veya üstten fermuarlı omuz çantaları, bu modelin öne çıkan sezon yorumları. Farklı boylar ve üst kısmı kavisli modeller de var.


Beyaz Çanta

Yaza en çok yakışan renklerden biri şüphesiz beyaz. Sezonun farklı boy ve şekillerdeki optik beyaz çantaları sıcak hava kombinlerini tamamlamak için ideal.


Zincir Detaylı Çanta

Sezonun en zarif çantaları, özellikle de elde taşınan kapaklı küçük ve orta boy modeller çoğunlukla zincir askılarla tamamlanıyor.

Uzun, kısa, kalın, ince, dore, lame ve deri detaylı gibi pek çok farklı şekilde yorumlanan zincir askılar ışıltıları ve elbette ait oldukları tasarımın zarafetiyle her kıyafeti şıklaştırma gücüne sahipler.


Mobil Çanta

Artık cep telefonlarımız kendi özel çantalarına sahipler. Teknolojik gelişmelere ayak uyduran moda, cep telefonu ve tablet kılıflarından sonra bir adım ileri giderek, sadece telefonlarımızı sığdırabileceğimiz minik çantalar hazırladı.

Clutch çantaların bu daha küçük versiyonları, kolayca bileğinizde taşımanızı sağlayacak şık zincir veya deri askılara sahipler.


Torba Çanta

Kova, torba ya da ‘bucket’ çanta olarak bilinen ağzı büzgülü modeller de yeni sezonla birlikte güncellendiler. Klasik deri tasarımlar yine ön planda.

Bununla birlikte, mavi, sarı, kırmızı gibi canlı renklerde olanlar, ağzı büzgüsüz modeller ve perfore, hasır ya da kanvas gibi farklı malzemelerle hazırlanmış olanlar da dikkat çekiyor.


Kapaklı Kutu Çanta

Hiçbir sezon aksesuar modasının dışında kalmayan, zarafetiyle meşhur bu model yeni sezonda en çok farklı materyal kombinleriyle dikkat çekiyor. Değişik renklerde derilerin birleştiği tasarımlar, askılarında süslemelere yer verilenler, kapitone ve desenli versiyonlar… Seçenekler sonsuz.